10 مکان خاص و هیجان انگیز کیش

کیش یکی از جذاب ترین مقاصد گردشگری ایران است و سالانه توریست های زیادی را به سوی خود جذب می کند. جزیره زیبای کیش خصوصا در فصول سردتر سال بسیار هوای مطلوب و دلپذیرتری دارد و سفری خاطره انگیز را برای شما رقم خواهد زد. در پارس تاپ10 ، به یکی از جذابترین جزایر ایران خواهیم پرداخت و 10 مکان جذاب و دیدنی کیش که بازدید از آن‌ها خالی از لطف نیست را، معرفی خواهیم کرد.

1. ساحل و هتل مارینا کیش، تفریحات لاکچری و لذت استفاده از قایق های تفریحی زیبا در ایران!

یکی از مکان‌های زیبا سواحل کیش مارینا است. این مکان از سال ۱۳۹۲ به بهره برداری رسید. قدم زدن در ساحل لاکچری و زیبای مارینا و استفاده از تفریحات آبی نظیر جت اسکی، قایق و یات های اجاره‌ای زیبا و پارک آبی این مجموعه نیز از جذابیت های آن به شمار می آید. هتل زیبای مارینا نیز 5 ستاره است و خدمات کاملی را ارائه می‌دهد.

دیدنی های جزیره کیش
دیدنی های جزیره کیش

2. هتل زامبی، تجربه‌ی ترس و هیجان

این هتل از پاییز 1402 افتتاح شد و یکی از خاص ترین و جذابترین مکان ها برای دیدن و اقامت در این جزیره زیباست. این هتل به وسعت 550 متر در طبقه فوقانی میکامال قرار گرفته است و در قالب گروه‌های 5 نفره قابل استفاده است که یک تور لیدر شما را همراهی خواهد کرد. مکانی دیدنی، هیجان انگیز و جذاب برای دوست‌داران تفریحات ترسناک است.

هتل زامبی در جزیره کیش
هتل زامبی یک تفریح برای دوستداران هیجان در جزیره کیش

3. شهرباستانی حریره، میراث باستانی 1000 ساله‌ی کیش!

حریره از میراث مهم کیش به شمار می‌رود. مورخان قدمت این شهر باستانی را بیش از 800 سال می‌دانند. این مکان در دوره ایلخانی 1بار بازسازی‌شده‌است. البته بیش‌تر بخش‌های این شهر از بین‌رفته‌است. اما مورخان دلیل ساختارقلعه مانند آن را جلوگیری از حمله‌ی دزدان دریایی میدانند. در اکتشافات و کاوش ها در این شهر به وجود مسجد، بندرگاه، خانه اعیانی، قنات ها، حمام و بخش های صنعتی و کاری مردمان آن روزگار نظیر کارگاه شیشه‌گری اشاره نمود.

 

شهر باستانی حریره در جزیره کیش
شهر باستانی حریره در جزیره کیش

4. روستای باغو، بومگردی جذاب با بومیان خونگرم

یکی از دلایل نام‌گذاری این روستا به زمان حضور پرتغالی‌ها در این جزیره باز می‌گردد. پیرزنی حدودا 100 ساله به نام ننه باغو در این آبادی زندگی می‌کرده و اهالی به احترام او این آبادی را باغو نامیدند. این جزیره در حال حاضر اهالی بسیارکمی دارد که بومیان قدیمی جزیره کیش هستند. همچنین یک مسجد قدیمی که هزاران سال قدمت دارد. این مسجد محمد نام دارد و ساختار سنتی و قدیمی دارد.

در این روستای زیبا که بیشتر آن به حالت بومگردی تبدیل شده است انواع صنایع دستی، تنقلات و غذاهای بومی و لذیذ جنوب کشور یافت می‌شود همچنین  اداب و رسوم و خونگرمی اهالی و لباس های سنتی نیز از جذابیت های این روستای کهن است.

مسجد روستای باغو کیش
مسجد روستای باغو کیش

5. حیات وحش کیش، گذرکردن آزادانه آهوان زیبا

از مکان‌های دیدنی و زیبای کیش پارک آهوان کیش است. پارک بزرگ آهوان وسعتی در حدود 2 هکتار دارد و در محیط آن پر از قفس های انواع: شغال، شیر و میمون است اما جذاب ترین بخش این پارک حضور ازادانه‌ی آهو های زیبا است.

حیات وحش جزیره زیبای کیش
حیات وحش جزیره زیبای کیش

6. هندورابی، ماجراجویی در مجاورت جزیره‌ی آرامش

هندورابی یکی از بکرترین و جزیره‌های خلیج فارس است که فاصله کمی با جزیره کیش نیز دارد. این جزیره نیز زمانی دراشغال پرتغالی ها بود و آثار و ابنیه متعلق به ن زمان نیز قابل بازدید است. بومیان این منطقه از ماهیگیری امرار معاش می‌کنند . برای رسیدن به این جزیره باید به اسکله ماهیگیری در جزیره کیش مراجعه کرد. طبیعت بکر و دست نخورده آن شگفتانه‌ای برای شما خواهد بود. جزیره هندورابی جزیره ای ساکت، آرام با ساکنان بسیارکم که با ساحلی زیبا، شنی و تخته سنگهای افسانه‌ای محلی مناسب جهت آرامش و تفریح و شنا در ساحل آن و گرفتن حمام آفتاب است. این جزیره از نظر سیاحت و گردشگری در ایران از زیر مجموعه های کیش محسوب می‌شود که با توجه به امکانات و زیرساخت های طبیعی جزیره از نظر آب، خاک، هوا، مجاورت و شرایط خاص تجاری جزیرۀ کیش و همچنین برخورداری از زیبایی های طبیعی، قادر است قسمتی از نیاز‌های  گردشگری در ایران را تأمین کند. همچنین در سال های اخیر سازمان منطقه آزاد کیش گام های بزرگی را در جهت تبدیل هندورابی به یکی از جذابیت های گردشگری جزیره کیش برداشته است. جذب سرمایه گذاران، نصب اسکله شناور و ایجاد زیر ساخت های اولیه در مجموعه تفریحی گردشگری همچون، آب، برق و فاضلاب از بخشی از این اقدامات است. جاده دور جزیره به طول 17 کیلومتر و هچنین عملیات تکمیلی مربوط به ساختمان مهمانسرای جزیره هندورابی و 50 کمپ و ویلا در حال اجرا است. افزون بر این در مجموعه گردشگری جزیره هندورابی، رستوران، کافی شاپ و پیاده راه های زیبا نیز در حال تدارک و ساخت هستند. اختصاص خودروهای شاسی بلند با قابلیت آفرود و موتورهای سه چرخ (ATV) برای برای گشت در جزیره از برنامه هایی است که برای گردشگران هندورابی تدارک دیده شده است.

 

جزیره هندورابی در نزدیکی کیش
جزیره هندورابی در نزدیکی کیش

7. لاک پشت های زیبا در ساحل لاک پشت ها

در ماه های اسفند تا مردادماه لاک پشت ها برای تخم گذاری به سواحل مرجانی که در جنوب جزیره کیش واقع شده است می آیند. البته این محیط برای حفظ و بقای این گونه ی زیبا حفاظت شده است و برای بازدید از این محیط باید فاصله از آنها حفظ شود زیرا لاک پشت ها در صورت احساس خطر دیگر به آن مکان نخواهند آمد.

 

لاک‌پشت‌ها در ساحل جزیره کیش
لاک‌پشت‌ها در ساحل جزیره کیش

8. غروب و عکس‌های جذاب در کنار کشتی یونانی ها

یکی از معروف ترین مکان‌های دیدنی جزیره کیش، کشتی یونانی هاست. این کشتی ازسال 1345 به گل نشست و سال‌هاست که همچنان باقی مانده است و به آرامی در حال فرو ریختن است. این کشتی در سال 1943 در گلاسکو ساخته شد. از زمان ساخت در دست مالکان متعدد از جمله ایرانی و انگلیسی بود و در نهایت نیز تحت مالکیت یک فرد یونانی به نام پی‌فرانگلیس قرار گرفت. کشتی یونانی در مدت فعالیتش نام هایی نظیر: امپایر ترامپت، ناتورالیست، کوروش پارسی، همدان و در نهایت نیز به آن خولا اف گفته می‌شد.

کشتی یونانی‌ها در جزیره زیبای کیش
کشتی یونانی‌ها در جزیره زیبای کیش

کشتی یونانی ها چگونه به گل نشست؟

ماجراهای زیادی را برای به گل نشستن کشتی یونانی ها گفته می شود که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

  1. یک روایت این است که کاپیتان کشتی به یک دختر ایرانی دل می‌بندد و پس از مخالفت خانواده آن دختر، با هم برای رفتن به یونان قرار می‌گذارند اما نزدیک شدن بیش از حد این کشتی به ساحل، باعث به گل نشستن آن می‌شود.
  2. شایعه دیگر نیز به این مسئله می‌پردازد که کاپیتان کشتی به دلیل تأثیر نوشیدن الکل، باعث این حادثه برای کشتی خولا اف شده است.
  3. منطقی ترین ماجرای مطرح شده و به اعتقاد برخی افراد، صاحب کشتی به‌ دلایل مشکلات مالی تصمیم به زمین‌گیر کردن کشتی با همکاری خدمه آن گرفت که از شرکت‌های بیمه و حکومت ایران، خسارت دریافت کند.(البته بعد از این ماجرا درخواست خسارت سنگینی و گزافی را از طریق دولت خود پیگیری کردند و ایران را محکوم به پرداخت آن کردند.)
  4. از دلایل دیگر آن به مه گرفتگی هوا و دید نداشتن خدمه‌ی کشتی اشاره می‌شود.

9. پارک ساحلی میرمهنا، پیاده راه زیبا و ساحل جذاب

این پارک در ساحل شمالی و شمال غربی جزیره زیبای کیش در کنار اسکله تفریحی ساحلی میرمهنا قرار گرفته است . این پارک وسعت زیادی دارد و از مسجد خاتم الانبیاء تا میدان جاسک در کنار ساحل ادامه پیدامی‌کند. این پارک توسط اسکله ی ماهی گیری میرمهنا به دو فاز تقسیم می‌شود. در فاز یک، این پارک مساحت ۴۱ هزار مترمربع دارد و با مسیرهای پیاده رو، آلاچیق ها و باربیکیوها و پارکینگ پذیرای گردشگران است.

ساحل میر‌مهنا جزیره کیش
ساحل میر‌مهنا جزیره کیش

10. هوک لانژ، رستوران لاکچری و جذاب

این رستوران یکی از رستوران‌های خاص جزیره است که انواع غذای ایرانی، فرنگی، دریایی و فست فود را در یک محیط خاص و دوست‌داشتنی ارائه می‌کند. از مزایای آن نزدیک بودن آن به سالن کنسرت جزیره، مجموعه پاساژهای اصلی و اسکله تفریحی کیش است.

رستوران هوک لانژ در جزیره کیش
رستوران هوک لانژ در جزیره کیش

tripadvisor.com

این مقاله مفید بود؟

لطفاً با ستاره دادن و نظراتتان ما را خوشحال کنید.

4.8/5 - (18 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 دیدگاه دربارهٔ «10 مکان خاص و هیجان انگیز کیش»

  1. تقربیا توی چندبار سفری که به کیش داشتم همه جاها رفتم. فقط هتل زامبی که جدیدا افتتاح شده رو نرفتم. فکر می کنم جالبه

در خبرنامه ما مشترک شوید

و با آخرین به روزرسانی های مقالات در جریان باشید.
هر دو هفته یکبار به رایانامه شما

پیمایش به بالا