زن آلفا کیست؟ ❤ 10 ویژگی برتر زن آلفا

زن آلفا کیست؟

شاید عبارت “زن آلفا” را شنیده باشید. در این مقاله قصد داریم در مورد اینکه زن آلفا یعنی چه؟ و اینکه زن آلفا چه ویژگی هایی دارد؟ به طور مفصل صحبت کنیم. با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید. در انتها حتما سوالات و نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

زن آلفا کیست؟

زن آلفا، یک زن قوی و موفق است که معمولاً در نقش رهبری است. زنان آلفا، زنان با استعداد و جاه طلبی هستند که علناً مهارت‌های رهبری خود را پذیرفته اند. این زنان معمولاً در اجتماعات و محل کار خود در جایگاه‌های اقتدار قرار دارند. سطح بالای از اعتماد به نفس ویژگی تعیین کننده این زن است و به او اجازه می دهد تا به راحتی رهبری کند.
در این زمینه، «آلفا» به بالاترین رتبه در یک سلسله مراتب اجتماعی اشاره دارد.

اصطلاح آلفا برای اولین بار از کجا مطرح شد؟

این اصطلاح اولین بار توسط دانشمندان محقق به عنوان راهی برای توصیف رفتار حیوانات استفاده شد. یک آلفا رهبر گروه است. با این حال، هنگامی که “آلفا” برای توصیف رفتار انسان استفاده می شود، این کلمه بیش‌تر فرهنگی است تا علمی.

زن آلفا بودن خوب است یا بد؟

اگر در دسته «زن آلفا» قرار می‌گیرید، به نظر می‌رسد که شما فوق‌العاده قوی و موفق هستید. تفکر سلسله مراتبی می‌تواند قدرت‌بخش باشد، اما برخی احساس می‌کنند که این نوع قالب‌گیری سفت و سخت محدودکننده است و می‌تواند این احساس را در افراد ایجاد کند که باید برای جا افتادن خود تغییر کنند که مطلقاً درست نیست! شما همان‌طور که هستید عالی هستید. 🙂

 

یک زن آلفا زنی قوی و موفق است که
مهارت‌های رهبری خود را به طور عمومی پذیرفته است.
صفات متداول زن آلفا شامل سطوح بالای اعتماد به نفس،
قاطعیت و جاه طلبی است.

10 ویژگی برتر زنان آلفا

1. اعتماد به نفس بالا دارند.

در بیش‌تر موقعیت ها احساس اعتماد به نفس می کنند. آن‌ها به ندرت (یا شاید حتی هرگز!) به مهارت‌های خود شک می کنند. این زنان به توانایی‌ها، ویژگی‌ها و قضاوت شخصی خود ایمان دارند. شما هرگز نمی‌بینید که به خود شک کنند یا از کانون توجه دوری کنند.

 • برای مثال، اگر از یک زن آلفا خواسته شود درباره موضوعی که به خوبی نمی‌داند، یک سخنرانی ارائه دهد، او می‌پذیرد (حتی اگر کوتاه باشد). او می داند که می تواند به سرعت و به راحتی برای ارائه آماده شود و به توانایی خود برای صحبت در مقابل دیگران اطمینان دارد.

  ویژگی‌های زنان آلفا
  زنان آلفا، دارای اعتماد به نفس بالایی هستند.

2. برون گرا هستند.

این زنان با اعتماد به نفس در موقعیت‌های اجتماعی پیشرفت می‌کنند. آن‌ها سخنرانان فوق‌العاده‌ای هستند و مردم به‌طور طبیعی به سمت آن‌ها جذب می‌شوند. آن‌ها در محیط‌های مشارکتی که در آن می‌توانند مهارت‌های منحصر به فرد خود را به خوبی به کار گیرند، بسیار خوب کار می کنند.
به عنوان مثال، یک زن آلفا در یک جلسه یا مهمانی دور می زند و سعی می کند قبل از خروج با همه افراد حاضر در اتاق صحبت کند. در موقعیت‌های کاری، او اغلب به دلیل مهارت‌های همکاری، مسئول مدیریت پروژه های گروهی است.

3. تصمیم‌گیرنده یا رهبر هستند!

زنان آلفا، اولین کسانی هستند که در شرایطی که به یک رهبر یا تصمیم گیرنده نیاز هست، قدم می گذارند. در محل کار، آن‌ها به سرعت و به طور طبیعی به موقعیت‌های مدیریتی می‌رسند. افراد دیگر برای راهنمایی و حمایت به آلفاها نگاه می کنند و از آن‌ها الگو می‌گیرند. در واقع این زنان بی‌باک برای تصمیم‌گیری برای گروه‌های بزرگ‌تر مورد اعتماد هستند.
به عنوان مثال، در زندگی شخصی خود، یک زن آلفا کسی است که یک برنامه سفر کامل و دقیق برای تعطیلات بعدی خانواده خود ایجاد می‌کند. در محل کار، او تیم‌ها را مدیریت می کند یا از طرف کل بخش خود صحبت می‌کند.

4. جاه طلب هستند!

این زنان، در تمام جنبه‌های زندگی خود چه در محل کار، زندگی شخصی و فراتر از آن به شدت هدفمند هستند. در محل کار، یک آلفا معمولاً در نقش خود برترین است. اهداف بلندی را تعیین می‌کند و مشکلی برای دستیابی به آن اهداف ندارد.

5. عاشق یادگیری مهارت‌های جدید و به روز بودن هستند!

زنان Alfa به راحتی در مسیر شغلی‌ پیشرفت می‌کنند. آنان هرگز از یادگیری مهارت‌های جدیدی که باعث پیشرفت می شود، دست نمی کشد. یک زن آلفا در حرفه خود به فناوری جدید و چگونگی تغییر صنایع توجه می کند. او در یادگیری مهارت‌های جدیدی که برای انطباق و حرکت در آینده به آن نیاز دارد دریغ نمی‌کند.

6. شخصیتی موفق هستند!

زنان  آلفا تمایل دارند اهداف خود را بی‌وقفه دنبال کنند، بنابراین معمولاً موفقیتی را که برای آن تلاش می کنند پیدا می کنند. موفقیت آنها باعث الهام بخشیدن به آن‌ها می شود، و مورد احترام و احترام همسالان، همکاران و اعضای جامعه هستند.

7. پشتکار دارند و از شکست نمی‌ترسند!

یک زن آلفا اهداف خود را با دقت و یک مرحله در یک زمان ترسیم می کند. اگر چیزی آنطور که او تصور می کرد پیش نرفت، بدون تردید آن را به روش دیگری امتحان می کند. او هرگز از اهداف خود دست نمی کشد.

8. قدرتمند و با نفوذ هستند!

این زنان قوی در موقعیت‌هایی هستند که قدرت و احترام را برای آن‌ها به ارمغان می‌آورد. زنان‌آلفا از نظر روحی و جسمی افرادی قوی و انعطاف‌پذیر هستند.
به عنوان مثال، زنان آلفا اغلب در پست‌های اجرایی در محل کار هستند. آن‌ها از گرفتن تصمیمات سخت در مورد مسائل حساس نمی‌ترسند و همکاران او آن را تحسین می‌کنند و به آن احترام می‌گذارند.

9. در بیان نظرات خود قاطع هستند!

این زنان، قاطعانه آنچه را که در ذهن‌شان است می‌گویند. آن‌ها از بیان نظرات خود بدون حاشیه‌رفتن دریغ نمی کنند. آلفاها موقعیت‌ها را طوری می‌خوانند که آن‌ها را می‌بینند. در مقابل افرادی که آن‌ها را به چالش می‌کشند می‌ایستند و در صورت نیاز رهبری را بر عهده می‌گیرند.
به عنوان مثال، یک زن آلفا از «نه» گفتن هراسی ندارد. اگر توانایی لازم برای انجام پروژه دیگری را نداشته باشد، هرگز پروژه را قبول نمی‌کنند.

10. در عشق ورزیدن نیز جذاب هستند!

زنان آلفا به جذابیت در رابطه معروف هستند. حتی زمانی که در سنین بالا هستند! آن‌ها از نظر جنسی معمولاً نسبت به سایر زنان فعال‌تر  هستند و بدون ترس آغازگر رابطه‌ی عاشقانه هستند. در اتاق خواب، زنان آلفا دوست دارند کنترل داشته باشند. زنان آلفا اغلب در اتاق خواب غالب هستند. آنها به دنبال شریکی خواهند بود که از مطیع بودن لذت می برند تا بتوانند به پویایی مطلوب خود ادامه دهند.

آیا شما جز زنان آلفا هستید؟ |این 6 ویژگی نشان می‌هد شما آلفا هستید!

 1. معمولا شما نقش رهبر یا تصمیم گیرنده گروه هستید.
 2. مردم به سمت شما کشیده می شوند. وقتی وارد اتاقی می شوید، مردم متوجه می شوند. شما آن‌ها را به راحتی وارد مدار خود می‌کنید. تمایل‌دارید با افراد زیادی صحبت کنید. مردم تمایل دارند به دنبال کمک یا مشاوره از شما باشند، حتی زمانی که شما آن‌ها را به خوبی نمی شناسید.

  زن‌آلفا، معمولا نقش رهبر گروه را دارد.
  زن‌آلفا، معمولا نقش رهبر گروه را ایفا می‌نماید.
 3. شما به مهارت‌های خود اطمینان دارید. شما می دانید که مهارت‌های لازم برای هدایت هر موقعیتی را دارید. از آن‌جایی که به خود و توانایی‌های خود ایمان زیادی دارید، به ندرت خون‌سردی خود را از دست می‌دهید. حتی زمانی که با موقعیتی روبه رو می‌شوید که هیچ آشنایی با آن ندارید. شما می‌توانید بدون ترس با مشکلات دست و پنجه نرم کنید و جلو بروید.

  زن‌آلفا، به مهارت‌های خود اطمینان کافی دارد.
  زن‌آلفا، به مهارت‌های خود اطمینان کافی دارد.
 4. دیگران را برای موفقیت تشویق می‌کنید. آیا عاشق همکاری هستید و اغلب می‌بینید که افراد را برای تکمیل یک هدف مشترک دور هم جمع می کنید؟ آیا دوستان، همسالان یا همکاران‌تان به شما این نکته را بیان‌کرده‌اند که در گذشته از شما الهام گرفته‌اند؟ به نظر می‌رسد وقتی شما در بین جمعی هستید، آن‌ها بیش‌تر تلاش می‌کنند؟ انرژی آلفا زنانه می‌تواند همه این اثرات را روی دیگران بگذارد.‌

  زنان‌آلفا، دیگران را به موفقیت تشویق می‌کنند.
  زنان‌آلفا، دیگران را به موفقیت تشویق می‌کنند.
 5. شما هدف گرا و مصمم هستید. شما یک چک لیست روزانه، یک چک لیست هفتگی و یک چک لیست ماهانه دارید. شما کارهای خود را هدف گذاری می‌کنید و می‌دانید که برای تحقق آن نیاز به سازماندهی و برنامه ریزی دقیق است. وقتی هدفی را در نظر بگیرید، تا جایی که ممکن است سخت کار می‌کنید و تا زمانی که به آن نرسیده‌اید دست از کار نمی‌کشید.

  زن آلفا، هدف گرا و مصمم است.
  زن آلفا، هدف گرا و مصمم است.
 6. شما عاشق یادگیری هستید. شما همیشه در حال یادگیری مهارت‌های جدید در زندگی حرفه‌ای خود هستید. همچنین دوست دارید سرگرمی‌های جدیدی داشته‌باشید. اگرچه برنامه شما پر است و همیشه در حال حرکت هستید، همیشه برای یادگیری چیزهای جدید وقت می‌گذارید زیرا کسب دانش یکی از علایق واقعی شما در زندگی است.

  زن آلفا، عاشق یادگیری است.
  زن آلفا، عاشق یادگیری است.

در ویدئوی زیر دکتر مهدی اخوان در مورد ویژگی‌های زنان آلفا صحبت نموده‌اند:

 

آیا من هم به عنوان یک زن، باید آلفا باشم؟

تصمیم در مورد اینکه آیا باید به عنوان یک زن، به زن آلفا تبدیل شوید یا خیر، به طور کامل به شخصیت، ارزش‌ها، اهداف و تمایلات شما بستگی دارد. این مفهوم ممکن است برای برخی افراد جذاب باشد و برای دیگران نه. مهم‌ترین نکته این است که شما باید به عنوان یک فرد شناخته شوید و تصمیم‌های خود را بر اساس ارزش‌ها و اهداف شخصی خودتان بگیرید.

اگر احساس می‌کنید که ویژگی‌های زن آلفا با شخصیت و اهداف شما سازگار هستند، می‌توانید به دنبال تقویت این ویژگی‌ها بپردازید. اما اگر این ویژگی‌ها با ارزش‌ها و اهداف شما سازگار نیستند، ممکن است بهتر باشد به دنبال راه‌های دیگری برای رشد و توسعه شخصی خود بگردید.

5 گام تا زن آلفا شدن! | برای اینکه زن آلفا باشیم باید چه کاری انجام دهیم؟

برای اینکه یک زن آلفا باشید، بهتر است موارد زیر را دنبال کنید:

 1. تصمیم بگیرید که چه اهدافی دارید و به دنبال آن‌ها بروید. زنان آلفا هدف‌گذاران دقیقی هستند و این نیاز به تفکر و برنامه‌ریزی استراتژیک دارد. زمانی را برای فکر کردن به آن‌چه واقعاً در زندگی می‌خواهید، چه در کوتاه‌مدت و چه در بلندمدت، اختصاص دهید. سپس، هر هدف را به وظایف کوچک‌تر و قابل مدیریت تقسیم کنید و شروع به کار کردن آن وظایف در برنامه خود کنید. نوشتن اهداف‌تان می‌تواند به شما کمک کند تا افکارتان را مرتب نمایید و اهداف‌تان را ملموس‌تر نشان دهید.

  اهداف خود را بنویسید
  اهداف خود را بنویسید
 2. در مورد اهداف خود با افراد دیگر صحبت کنید. این امر به ویژه در محل کار مهم است، زیرا مافوق شما کسانی هستند که تصمیم می‌گیرند. این صحبت احتمالا به ترفیع شما منجر می‌شود. زیرا شما به وضوح بهترین فرد برای این کار هستید. اما در عمل، مردم معمولاً باید تمایل خود را برای ارتقاء در سازمان خود ابراز کنند و مستقیماً درخواست ارتقاء کنند. اگر خیلی زود است که به سمت مدیریت حرکت کنید، از سرپرستان خود در مورد برنامه‌های آموزشی بپرسید که می تواند شما را برای رهبری آماده کند.

  در مورد اهداف خود با دیگران صحبت و مشاوره نمایید.
  در مورد اهداف خود با دیگران صحبت و مشاوره نمایید.
 3. صریح و صادقانه ارتباط برقرار کنید. زنان آلفا صریح، رو به جلو و مستقیم هستند. شما لزوماً نیازی به توضیح بیش‌تر در مورد چیزها ندارید، مگر اینکه به طور خاص از شما خواسته شود. کلمات صریح و مختصر به خوبی منظور را می‌رسانند. آلفاها همچنین به کلمات خود اهمیت می دهند و با لحنی مثبت ارتباط برقرار می کنند که متضمن عمل است.

  صریح ارتباط برقرار کنید.
  صریح ارتباط برقرار کنید.
 4. سعی کنید احساسات خود را کنترل کنید. هیچ اشکالی ندارد که احساس خود را نشان دهید، اما زمان و مکانی برای آن وجود دارد. اگر در محل کار احساسات شدیدی از خود نشان دهید، همکاران‌تان ممکن است توانایی شما در انجام کار را زیر سوال ببرند. این یک قضاوت ناعادلانه است! اما احساسات به طور کلی با بی ثباتی همراه است و زنان آلفا می دانند که قوی به نظر رسیدن به آن‌ها در رسیدن به اهداف‌شان کمک می‌کند. نیازی نیست احساسات خود را پشت درهای بسته یا در کنار خانواده و نزدیکان‌تان سرکوب کنید، اما همیشه آرامش خود را در جمع حفظ کنید.
احساسات خود را کنترل نمایید
احساسات خود را کنترل نمایید

آیا تبدیل شدن به زن آلفا خوب است یا بد؟

مفهوم “زن آلفا” به عنوان یک الگوی رفتاری ممکن است برای برخی افراد مثبت و الهام‌بخش باشد، زیرا نشان‌دهنده اعتماد به نفس، قدرت و رهبری است. اما برای برخی افراد دیگر، این مفهوم ممکن است محدود کننده و فشارآور باشد. ممکن است احساس این را به آن‌ها دهد که برای واکنش به انتظارات جامعه باید تغییر کنند. بنابراین، نظر در مورد زن آلفا بودن به میزان تجربه و دیدگاه شخصی هر فرد بستگی دارد و نمی‌توان به طور کلی اظهار نظر کرد که آیا زن آلفا بودن خوب است یا بد.

جمع‌بندی:

زن آلفا، به عنوان یک زن قوی و موفق تعریف می‌شود. به طور عمومی این زن مهارت‌های رهبری خود را به صورت علنی پذیرفته است. ویژگی‌های شخصیتی زن آلفا، شامل اعتماد به نفس، قاطعیت، انگیزه و رهبری است. در مقاله نکاتی را برای تجسم این ویژگی‌ها ارائه کردیم، مانند تعیین و دستیابی به اهداف و حفظ آرامش. این مقاله بر جایگاه طبیعی زن آلفا به عنوان یک رهبر طبیعی و قدرت و احترامی که به دست می‌آورد تأکید دارد. همچنین به قاطعیت زن آلفا در روابط شخصی و جنسی اشاره نمودیم.

گفتیم شما نیز می‌توانید به یک زن آلفا مبدل شوید. برای این منظور به طور کلی روی تعریف و دستیابی به اهداف خود کار کنید. آشکارا ارتباط برقرار کنید و برای محافظت از زمان و انرژی خود حد و مرزی تعیین کنید.

wikihow.com

این مقاله مفید بود؟

لطفاً با ستاره دادن و نظراتتان ما را خوشحال کنید.

4.6/5 - (8 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 دیدگاه دربارهٔ «زن آلفا کیست؟ ❤ 10 ویژگی برتر زن آلفا»

 1. هر چند که ویژگی دختران آلفا خوب و مثبت هست اما فکر می کنم زندگی کردن با یک دختر آلفا مشکل باشه…

در خبرنامه ما مشترک شوید

و با آخرین به روزرسانی های مقالات در جریان باشید.
هر دو هفته یکبار به رایانامه شما

پیمایش به بالا