10 معمای تصویری تشخیص ضرب المثل های فارسی (جدید)

تصور هوش مصنوعی از ضرب المثل فارسی

چالش حدس ضرب المثل های ایرانی از روی عکس

این بار از هوش مصنوعی خواستم تا تصور خودش رو از 10 ضرب المثل فارسی به من نشون بده. تصاویر جالبی دریافت کردم و تصمیم گرفتم اون ها با عنوان معمای تصویری با شما دوستان و همراهان مجله‌ی  Pars Top 10 به اشتراک بزارم.

بهت پیشنهاد می کنم تا انتها همراهم باشی و لذت به چالش کشیدن خودت رو از دست ندی!

1. 

همان طور که در تصویر مشخص هست، این معمای تصویری یک کارگاه سفالگری را نشان می دهد. این عبارت معروف معمولاً حکایت کسی است که صاحب هنر و حرفه ای است ولی خودش از آن بهره ای نمی برد!
حدس تو از این تصویر چیه؟! با بردن موس روی تصویر، می‌ تونی جواب رو ببینی.

2. 

کدوم ضرب المثل فارسی هست که در آن کلمه ی موش و جارو به کار برده شده؟!
این عبارت معروف، برای افرادی به کار می رود که نه تنها برای مشکل خود راه حل پیدا نمی کنند؛ بلکه مشکل دیگری نیز به آن اضافه می کنند! به تعبیری دیگر برای حل کردن یک مشکل کوچک، مشکل بزرگ‌تری ایجاد می کنند!

3. 

تصور هوش مصنوعی، از این عبارت فارسی واقعا من رو به وجد آورد. این قورباغه‌ی با نمک و محیط اطرافش تو رو یاد کدوم ضرب المثل ایرانی می اندازد؟!
این عبارت فارسی اشاره به غیر ممکن بودن کاری داره. چون قطعا آب سر بالا نمیره و البته قورباغه هم نمیتونه بخونه. پس هر موقع آب سربالا رفت، قورباغه هم ابوعطا میخونه! 🙂

4. 

این  ضرب المثل فارسی معمولا برای اشاره به خساست، بخل و تنگ نظری به کار برده میشه. این چالش رو هم مطمئنم می‌تونی به راحتی از روی تصویر حدس بزنی.

5. 

این ضرب المثل معمولا در انتظار کشیدن برای مدت طولانی به کار برده میشه. اگه این چالش تصویری معروف رو متوجه شدی، می‌تونی روی تصویر بری تا تصویر بچرخه و جواب برات به نمایش دربیاد.

6. 

این عبارت فارسی معروف کنایه از این است که برای رسیدن به هدف باید همه مقدمات فراهم شود و یکی کافی نیست. کدوم ضرب المثل ایرانی، گل داره؟!

7. 

این ضرب المثل کنایه از فردی هست که سرد و گرم روزگار را چشیده و با پشت سر گذاشتن سختی‌ها، قوی، کارآزموده و باتجربه شده. برای این چالش من گویش عامیانه و رایج این ضرب المثل رو در نظر گرفتم.

8. 

این معمای تصویری مربوط به ضرب المثلی هست که کنایه از کار نشدنی و محال است. و یا کسی را می گویند که حرف یا نصیحت در گوش یا مغزش فرو نمی رود و همچنان به کار خود ادامه می دهد. به نظرت کدوم ضرب المثل میخ و سنگ داره؟!

9.

این ضرب المثل به معنای انسانی هست که بار علمی آن زیاده و باید خضوعش هم زیاد باشه. چون که میوه‌های درخت انسان نیز علم او هستند. این ضرب المثل بیش‌تر زمانی به کار برده میشه که بخواهند فروتنی و افتادگی آدمی را نشان بدهند.

10. 

این ضرب المثل هم معمولا در مواقع بی پول و فقیر شدید به کار برده میشه.

  • از 10 ضرب المثل بالا تونستی همه رو درست جواب بدی؟!
  • به نظرت چقدر تصور هوش مصنوعی از ضرب المثل های ایرانی درست بوده؟!
  • دوست داری باز هم از این مدل معما ها در پارس تاپ 10 داشته باشیم؟!

حتما نظرت رو برام بنویس تا بخونم. برای اینکه تا انتهای مطلب همراهم بودی بسیار سپاسگزارم و امیدوارم از حل این معماهای تصویری لذت برده باشی.

این مقاله مفید بود؟

لطفاً با ستاره دادن و نظراتتان ما را خوشحال کنید.

4.8/5 - (5 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 دیدگاه دربارهٔ «10 معمای تصویری تشخیص ضرب المثل های فارسی (جدید)»

در خبرنامه ما مشترک شوید

و با آخرین به روزرسانی های مقالات در جریان باشید.
هر دو هفته یکبار به رایانامه شما

پیمایش به بالا