اصیل همچون فراری پورسانگوئه، شاسی بلند مدرن فراری

اولین خودروی چهاردرب فراری

پس از سال ها انتظار توسط طرفداران و دوست داران صنعت خودرو جهان، فراری Purosangue را معرفی کرد. این اولین خودروی چهار درب و چهار نفره در تاریخ 75 ساله فراری در محیط فوق العاده جذاب تئاترو دل سیلنزیو در لاجاتیکوی ایتالیا (برج پیزا) رونمایی شد.

از اوایل تاسیس ferrari، خودروهای 2+2 (یعنی با دو صندلی جلو و دو صندلی کوچکتر عقب) نقش مهمی در استراتژی آن ایفا کرده‌اند. بسیاری از فراری ها ترکیب کردن عملکرد برتر با راحتی کلاس اول را یکی از ستون های موفقیت خود قرار داده اند.

اکنون، در اوج 75 سال تحقیقات پیشرو، فراری خودرویی ایجاد کرده است که در صحنه جهانی منحصر به فرد است، نه تنها عملکرد، لذت رانندگی و راحتی با هماهنگی کامل وجود دارد، بلکه همچنین یک تجسم بی نظیر از DNA معروف اسب شاهین است. به همین دلیل نام Purosangue، به معنی “خویشتن دار و اصیل ” انتخاب شد.

Ferrari puresangue 2023

برای توانایی شرکت در دستیابی به اهداف جسورانه تعیین شده برای این پروژه و ایجاد خودرویی شایسته برای جایگاه خود در محدوده خود، یک طرح کاملاً متفاوت و نسبت های نوآورانه نسبت به نمونه های معاصر GT (معروف به crossover و SUV) انتخاب شد.

موتور متوسط GT مدرن به صورت جلو در خودرو نصب می شود، تقریباً روی محور جلو با گیربکس مستقیماً به آن متصل می شود؛ این منجر به توزیع وزن کمتر از بهینه می شود که داینامیک رانندگی و لذت رانندگی را به خوبی از استانداردهای عالی که مشتریان و علاقمندان اسب شاهین به آن عادت کرده اند، کم می کند.

از سوی دیگر، Purosangue دارای یک موتور در وسط جلو با گیربکس در عقب است تا یک طرح گیربکس اسپرت ایجاد کند. واحد انتقال نیرو (PTU) در جلوی موتور کوپل شده است تا یک گیربکس 4×4 منحصر به فرد را ارائه دهد. این دقیقاً توزیع وزن 49:51٪ را ارائه می دهد که مهندسان مارانلو برای یک خودروی اسپرت موتور وسط جلو بهینه می دانند.

Ferrari Purosangue  به لطف عملکرد و راحتی خود، سر و شانه بالاتر از بقیه بازار ایستاده است. این تنها خودرویی با این نسبت‌ها است که از یک V12 تنفس طبیعی در وسط جلو استفاده می‌کند.

نمادین ترین موتور مارانلو در این پیکربندی کاملاً جدید به نمایش در می آید تا اطمینان حاصل شود که خودرو نسبت به هر موتور دیگری در این بخش قدرت بیشتری دارد و در عین حال جذاب ترین موسیقی متن موتور فراری را تضمین می کند. علاوه بر این، می تواند 80 درصد گشتاور را حتی در دورهای پایین برای لذت رانندگی بی نظیر در هر زمان ارائه دهد.

توسعه هوای Purosangue بر روی کارآمد ساختن بدنه، زیر بدنه و دیفیوزر عقب تا حد ممکن متمرکز بود. راه‌حل‌های جدید شامل هم‌افزایی بین سپر جلو و روکش چرخ‌دار است که یک پرده بادی ایجاد می‌کند که به صورت آیرودینامیکی چرخ‌های جلو را می‌بندد و از ایجاد جریان‌های هوای متلاطم عرضی جلوگیری می‌کند.

فراری همچنین آخرین نسخه‌های سیستم‌های کنترل دینامیکی خودرو را که در قوی‌ترین و انحصاری‌ترین خودروهای اسپورت معرفی شده، از جمله فرمان چهار چرخ مستقل و ABS ‘evo’ با سنسور دینامیک شاسی 6 جهته (6w-CDS) به Purosangue ارائه کرده است.

سیستم تعلیق فعال فراری برای اولین بار در جهان به نمایش درآمد. این به طور موثر چرخش بدنه در پیچ‌ها و همچنین وصله تماس لاستیک را روی ضربه‌های فرکانس بالا کنترل می‌کند تا عملکرد و واکنش هندلینگ مشابهی را در یکی از خودروهای اسپورت این برند ارائه دهد.

شاسی فراری پورسانگوئه
شاسی فراری پورسانگوئه ۲۰۲۳

شاسی کاملاً جدید دارای سقف فیبر کربنی به صورت استاندارد برای کاهش وزن و کاهش مرکز ثقل است. طراحی مجدد بدنه از ابتدا به این معنی است که طراحان می توانند درهای پشتی لولایی عقب (درهای خوشامدگویی) را برای ورود و خروج آسان تر و در عین حال جمع و جور نگه داشتن خودرو تا حد امکان، ترکیب کنند. کابین دارای چهار صندلی برقی گرم شونده سخاوتمندانه است که به راحتی چهار بزرگسال را در خود جای می دهد.

صندوق عقب بزرگ‌ترین صندوق باری است که تاکنون در فراری دیده شده است و صندلی‌های عقب برای افزایش فضای چمدان جمع می‌شوند. به طور طبیعی، Purosangue نسبت به سایر فراری‌ها موقعیت رانندگی فرمانده‌تری دارد، اما پیکربندی مانند هر فراری دیگری است. در نتیجه، موقعیت رانندگی همچنان صمیمی و نزدیک به کف است تا ارتباط بیشتری با قابلیت های دینامیکی خودرو فراهم کند.

Purosangue ارقام عملکردی پیشرو در کلاس را ارائه می دهد (از 0 تا 100 کیلومتر در ساعت در 3.3 ثانیه و از 0 تا 200 در 10.6 ثانیه). موقعیت رانندگی و موسیقی متن V12 تنفس طبیعی و سر در گم، تجربه رانندگی کاملاً جدید و در عین حال کاملاً فراری را ارائه می دهد.

این واقعیت که مجموعه گسترده ای از محتوای متمرکز بر راحتی به عنوان استاندارد ارائه می شود، مانند سیستم صوتی Burmester و بسیاری از موارد اضافی اختیاری از جمله روکش داخلی کاملاً جدید Alcantara، مشتق شده از پلی استر بازیافتی تایید شده، Purosangue را به بهترین شکل ممکن تبدیل کرده است.

قوای محرکه فراری Purosangue

موتور فراری Purosangue (با کد موتور F140IA) ساختاری را حفظ کرده است که جدیدترین 12 سیلندرهای اسب پرنسینگ را بسیار موفق کرده است، یعنی زاویه 65 درجه بین سیلندرهای آن، ظرفیت 6.5 لیتر، مخزن خشک و تزریق مستقیم فشار بالا.

با این حال، این خودرو به گونه‌ای طراحی شده بود که بالاترین مقدار گشتاور ممکن را در دورهای پایین بدون از دست دادن احساس قدرت خطی و بی‌پایان نمونه V12های تنفس طبیعی فراری تولید کند. 80 درصد از حداکثر گشتاور فقط در 2100 دور در دقیقه و حداکثر آن در 716 نیوتن متر در 6250 دور در دقیقه است. حداکثر قدرت 725 cv در 7750 دور در دقیقه به دست می آید و پاسخ دریچه گاز مشخصه یک ماشین اسپرت واقعی است.

سیستم های ورودی، زمان بندی و اگزوز کاملاً بازطراحی شده اند، در حالی که سرسیلندرها از 812 Competizione مشتق شده اند. توجه زیادی به بهبود راندمان مکانیکی و احتراق، با استفاده از مفاهیم کالیبراسیون الهام گرفته از فرمول 1 معطوف شد.

نتیجه این است که قدرتمندترین موتوری که تا به حال توسط فراری برای یک خودروی چهار نفره ساخته شده است، همچنین قدرتمندترین موتور در بخش خود است، و همچنین تنها موتوری است که می‌تواند موسیقی متن فراری V12 را فوراً تشخیص دهد.

برای تضمین حداکثر بازده مکانیکی، جرم های دوار دوباره طراحی شده اند. میل لنگ فولادی نیترید شده برای طولانی‌تر کردن سکته مغزی اصلاح شد و گذرگاه‌های داخلی روغن برای بهبود جریان روغن به یاتاقان‌های بزرگ دوباره طراحی شده‌اند.

تحمل ترخیص یاتاقان کمتر باعث بهبود مصرف می شود. مجموعه مایع خنک کننده و پمپ روغن نیز با تمرکز بر بخش اسکراب برای کاهش اصطکاک و جرم به لطف استفاده از روتورهای با قطر کمتر و بهینه سازی ورودی ها و خروجی ها و همچنین مهر و موم های روتور دوباره طراحی شد.

زمان بندی سوپاپ کاملا جدید است، در حالی که فرآیند تکمیل جدید برای میل بادامک به طور قابل توجهی زبری سطح و ضریب اصطکاک را کاهش داده است. برای بهینه‌سازی منحنی گشتاور و اطمینان از افزایش مستمر در محدوده دور، هندسه کانال‌های ورودی و پلنوم بازبینی شد. هندسه سیستم اگزوز نیز برای افزایش نفوذپذیری کاهش فشار برگشتی بهینه شده است. پیستون های خاصی با تاج بازطراحی شده برای افزایش راندمان احتراق وجود دارد.

سیستم تزریق مستقیم موتور شامل دو پمپ سوخت پرفشار (350 بار) است که بنزین را به انژکتورهای محفظه احتراق می رساند. سیستم جرقه زنی، شامل 12 سیم پیچ و شمع، به طور مداوم توسط ECU کنترل می شود که دارای یک سیستم حسگر یونی است که جریان های یونیزان را برای کنترل زمان جرقه زنی اندازه گیری می کند. این یک عملکرد تک و چند جرقه دارد تا احتراق را تا حد ممکن در تمام دورها کارآمد کند.

ECU همچنین احتراق را در محفظه کنترل می کند تا اطمینان حاصل شود که موتور همیشه در اوج بازده ترمودینامیکی کار می کند، به لطف استراتژی پیچیده ای که رتبه اکتان (RON) سوخت در باک را تشخیص می دهد و پیشروی را متناسب با آن تنظیم می کند. استراتژی موتور شامل یک عملکرد ثبت شده جدید است که از تخصص فراری در فرمول به دست آمده است که گشتاور را در طول مانورهای شتاب گذرا در محدوده پایین و میانی بهینه می کند.

صدای اگزوز F140IA نمونه ای عالی از ادغام بین سمفونی باشکوه ایجاد شده توسط سکانس احتراق موتور و توانایی فراری در کنترل آکوستیک در کابین است. منیفولدهای اگزوز با طول مساوی برای تضمین هماهنگی کامل 12 سیلندر تنظیم شده اند.

برنامه ریزی جدید با مجرای ورودی بهینه شده، خروجی های بالای V12 را با بدنه فرکانس های متوسط همراهی می کند. دو صدا خفه کن پیشرونده، که پاسخگویی آنها اکنون در تنظیمات Manettino گنجانده شده است، برای رانندگی در شهر و عملکرد مناسب طراحی شده است.

صدای اگزوز حاصل از فراری معمولی است، با آن هارمونیک های V12 غیرقابل انکار که وجود دارد، اما ظریف، تا زمانی که راننده به شدت شتاب بگیرد: با نزدیک شدن موتور به خط قرمز 8250 دور در دقیقه، اوج شگفت انگیزی وجود دارد که در نوع دورهای بالا به اوج خود می رسد. فقط موتورهای فراری می توانند ارائه دهند.

چیدمان گیربکس دوکلاچه 8 سرعته حمام روغن از طریق استفاده از یک محفظه خشک و مجموعه کلاچ جمع و جورتر بهینه شده است و 15 میلی متر از ارتفاع نصب شده در خودرو کاهش می یابد که به نوبه خود مرکز را پایین می آورد.

گرانش به همان مقدار عملکرد کلاچ جدید 35 درصد بالاتر است و تا 1200 نیوتن متر گشتاور دینامیکی را در هنگام تعویض دنده منتقل می کند. به لطف هیدرولیک های محرک نسل جدید، زمان پر شدن کلاچ اکنون سریعتر شده است به طوری که کل زمان تعویض دنده در مقایسه با DCT 7 سرعته قبلی کاهش یافته است. نسبت‌های دنده جدید به این معنی است که فاصله‌ها کوتاه‌تر و بسیار پیشرونده هستند، و نسبت بالایی طولانی‌تر برای صرفه‌جویی بیشتر در رانندگی بزرگراه‌ها طراحی شده است. دنده های پایین برای بهینه سازی تعویض دنده ها با تمرکز خاص بر لذت رانندگی و تاکید بر صدای موتور جدید V12 کالیبره شده اند.

شاسی و بدنه فراری Purosangue

شاسی فراری Purosangue کاملا جدید است و از ابتدا با هدف تولید ساختاری از استحکام بی‌نظیر طراحی شده است. ساختار پایین شاسی کاملاً از آلیاژ آلومینیوم با مقاومت بالا ساخته شده است و از تجربه عظیم فراری در استفاده بهینه از این آلیاژهای سبک استفاده می کند.

همراه با عناصر ساختاری بدنه فوقانی، یک شاسی چارچوب فضایی متشکل از اکستروژن‌های مقطع بسته را می‌سازد که توسط قطعات ریخته‌گری متصل شده‌اند که عناصر ورق آلومینیومی باربر در آنها یکپارچه شده‌اند.

بنابراین، این شاسی سبک‌تر از خودروهای چهار نفره قبلی فراری است، علی‌رغم اینکه بزرگ‌تر است. ارقام بهبود صلبیت پیچشی (+30%) و سختی پرتو (+25%) هر دو در بهبود ویژگی‌های NVH و در نتیجه راحتی با جذب صاف و بی‌صدا ناهنجاری‌ها در سطوح جاده و همچنین ایجاد احساس استثنایی از یکپارچگی ساختاری، اساسی هستند.

استفاده گسترده از ریخته‌گری‌های توخالی با دیواره‌های نازک – ساخته شده با استفاده از هسته‌های داخلی – به بهینه‌سازی ساختار، به حداکثر رساندن عملکرد و تضمین تداوم بهبود یافته در خطوط تنش کمک کرد که به نوبه خود، الزامات ایمنی سرنشینان را تضمین می‌کند. علاوه بر این، این فناوری خاص به لطف ادغام دقیق تر، اجزای کمتر و در نتیجه کاهش خطوط جوش، کیفیت مونتاژ را بهبود می بخشد.

بدنه از موادی از آلومینیوم گرفته تا فیبر کربن ساخته شده است که از فولاد با استحکام بالا در مناطق مهم استفاده شده و اتصالات مکانیکی را با چسب ساختاری کنار می‌زند. ترکیب این مواد مختلف حداکثر استحکام را در صورت نیاز و همچنین وزن سبک را در مناطقی که تحت تنش نیستند تضمین می کند.

فولاد با مقاومت بالا برای میلگردهای ضد نفوذ، تقویت کننده های گره های اصلی و ستون B استفاده می شود. توجه دقیق ما به جزئیات در مرحله طراحی همچنین منجر به استفاده از مواد مختلف در اجزای جداگانه شد.

سقف فیبر کربن تک پوسته با عایق صوتی یکپارچه کاملاً جدید است و سطوح استحکام را در حد سقف شیشه ای ارائه می دهد در حالی که وزن آن 20٪ کمتر از سقف آلومینیومی با عایق صدا است.

از منظر ارگونومیک، ما بر ارائه فضای ورودی تا حد امکان تمرکز کرده‌ایم و در عین حال فاصله محوری را فشرده نگه می‌داریم. برای انجام این کار، ما بازشوی سنتی را برای درهای جلو با باز شدن 63 درجه (پنج درجه بیشتر از سایر مدل‌هایمان) انتخاب کردیم – همراه با یک درب پشتی کاملاً جدید الکتریکی و لولایی عقب با باز شدن 79 درجه.

جدای از اشاره به دهانه کاپوت فراری مونزا SP1/SP2 و سایر فراری‌های افسانه‌ای گذشته، کاپوت لولایی جلوی Purosangue نیز به ما اجازه می‌دهد تا در قسمت ستون A، فرم‌های فوق‌العاده بسازیم. مجموعه لولای یقه غاز برای کاپوت از آلومینیوم ساخته شده است تا در هنگام باز شدن استحکام و پایداری داشته باشد.

دریچه عقب آلومینیومی به صورت الکتریکی فعال می شود: دو بالابر برقی درب صندوق عقب استابیلوس به آن اجازه می دهد تا 73 درجه برای دسترسی آسان به صندوق بار باز شود و بارگیری و تخلیه حتی بزرگ ترین چمدان را ساده کند. مجموعه‌های لولای یقه غازی به ما امکان می‌داد تا فرم‌های زیبایی شناختی غیرمتعارف را در ناحیه اسپویلر بالایی ایجاد کنیم.

آیرودینامیک فراری Purosangue

حجم‌ها و محدودیت‌های بسیار متفاوت Purosangue واقعاً منحصربه‌فرد چالشی کاملاً جدید برای بخش آیرودینامیک فراری ایجاد کرد، بنابراین بازنگری اساسی در روش‌ها و راه‌حل‌ها مورد نیاز بود. هدف بسیار بلندپروازانه کاهش درگ، قابلیت استفاده و قابلیت دسترسی خاص این مدل خاص، و نیاز به خنک کردن V12 خیره کننده و لوازم جانبی، صدها ساعت در تونل باد و هزاران شبیه سازی CFD (دینامیک سیالات محاسباتی) را طلب می کرد. نوعی کار توسعه که در واقع به سریع ترین و قدرتمندترین خودروهای اسپورت در این محدوده اختصاص دارد.

تمرکز اصلی طراحی هوای Purosangue، بخش خط مرکزی خودرو بود که هم برای طراحی جریان هوا و هم برای کاهش ضریب درگ (Cd) و همچنین به حداقل رساندن سطح جلو ضروری است. شبح جلوی خودرو برای ایجاد بی‌وقفه‌ترین تداوم نمایه ممکن بین ناحیه حداکثر انحنای کاپوت و ریل هدر شیشه جلو طراحی شده است. از طرف دیگر قسمت پشت سقف، صفحه عقب و اسپویلر بیشترین کار را می طلبد زیرا برای مدیریت جداسازی جریان و میدان های فشار اساسی است.

بهترین سازش ممکن بین نیاز به نرم‌ترین طراحی ممکن برای خط صفحه‌نمایش سقف-عقب و نیاز به کاهش ارتفاع خود دم با استفاده از دو عنصر تکمیل کننده پکیج هوا برای عقب خودرو حاصل شد. در حالی که اسپویلر معلق به خنثی کردن انحنای سقف در پایین دست منطقه بر روی سر سرنشینان صندلی عقب کمک می کند، نولدر که به سختی 7 میلی متر ارتفاع دارد، گرداب های بیدار را برای ایجاد یک فشردگی مجدد خفیف در دم خودرو هدایت می کند.

با حرکت از قسمت مرکزی به سمت ولوم عقب، یک اسکوپ دیده می‌شود که از پشت سقف شروع شده و تا صفحه عقب امتداد می‌یابد که دو تاج را در هر طرف آن ایجاد می‌کند. این راه حل به حفظ فضای سر مورد نیاز برای سرنشینان صندلی عقب کمک می کند و در عین حال جریان ها را از قسمت بالایی سقف و جریان های امتداد منطقه گلخانه به درستی جدا می کند.

همچنین برای توسعه هوای Purosangue بیرون آمدن از چرخ ها مهم بود: چندین راه حل هوا برای مقابله با این مشکل، از جمله ادغام لوورها در جلو و عقب چرخدار شناور اجرا شد. با این حال، پیچیده ترین سیستم در جلو است که در آن سپر و لوور با هم همکاری می کنند تا یک پرده هوای قدرتمند ایجاد کنند که به صورت آیرودینامیکی چرخ های جلو را آب بندی می کند و از ایجاد تلاطم عرضی جلوگیری می کند.

یک کانال بین سپر جلو در قسمت بیرونی ورودی های هوای جانبی و باله عمودی ایجاد شده است. این مجرای کالیبره شده است تا جریان را به سمت ناحیه دمیده در لوور تسریع کند و یک تیغه هوا پرانرژی را در زاویه ای نسبت به شانه بیرونی تایر ایجاد کند. سپس سطح بیرونی لوور جریان را در امتداد جناح منحرف می کند.

در قسمت عقب تریم چرخ‌دار جلو، مجرای دیگری وجود دارد که برای به حداکثر رساندن خروج هوا از داخل محفظه چرخ، پروفیل شده است. همین راه حل در قاب های چرخ عقب با دریچه ای در تریم چرخ چرخ عقب به کار گرفته شده است. سطح بیرونی آن نیز برای بهینه‌سازی مدیریت نقطه جداشدگی جریان که در امتداد پهلوها و چرخ‌ها قرار دارد، پروفیل شده است.

بال معلق روی کاپوت، درست جلوتر از ستون A، که با اشاره به عنصر مشابه معرفی شده در F12berlinetta، پل هوایی نامیده می شود، نقش بسیار متفاوتی نسبت به همنام خود ایفا می کند. در حالی که پل هوایی دومی جریان هوا را از کاپوت به سمت پایین منحرف کرد تا نیروی رو به پایین را افزایش دهد، پل هوایی فراری Purosangue برای کاهش درگ طراحی شده است.

هوای عبوری از زیر بال روی کاپوت به صورت موضعی انرژی می‌گیرد تا تأثیر منفی گرداب در پایه شیشه جلو را کاهش دهد و جریان را تسریع کند تا مقدار هوای تخلیه شده از دریچه پنهان شده توسط پل هوایی افزایش یابد. بخشی از یک سیستم پیچیده از مجاری هوا که توسط ورودی واقع در بالای چراغ های جلو تغذیه می شود.

این توده هوا به سمت چرخ چرخ جلو هدایت می شود. این جریان‌هایی که از جلوی خودرو می‌آیند به طور طبیعی از طریق لوورهای بالای محفظه چرخ جلو تخلیه می‌شوند و سپس به داخل محفظه موتور ادامه می‌دهند تا به دریچه زیر پل هوایی برسند. به طور مشابه، برای کاهش فشار بیش از حد در داخل محفظه چرخ عقب، یک دریچه درست در زیر چراغ‌های عقب (در ناحیه مکش طبیعی) اضافه شده است که از مجرای داخل چرخ‌چرخ عقب منتهی می‌شود.

یک کانال دمیده از قسمت پایین سپر جلو به سمت زیر بدنه، مناطق تحت فشار طبیعی روی سپر جلو را کاهش می دهد، و مقدار هوای هدایت شده به سمت زیر بدنه را به حداکثر می رساند، عنصری که قبلاً در فراری های دیگر استفاده شده است. با این حال، در این مورد، کاربرد متفاوتی دارد.

جریان پرانرژی که در امتداد زیر بدنه توسط ناحیه دمیده شده هدایت می شود، با سطوح زیر بدنه که به طور خاص برای ایجاد مکش در نزدیکی نقطه تخلیه رادیاتورهای مرکزی در زیر بدنه جلویی طراحی شده اند، برخورد می کند. این امر خنک‌سازی توده‌های تشعشعی مرکزی را تا حد امکان به حداکثر می‌رساند و همچنین امکان طراحی ورودی رادیاتور بسیار کوچک‌تری را فراهم می‌کند. فاصله بالاتر Purosangue از زمین به این معنی است که ناحیه در معرض چرخ ها نقش مهمی در کشش دارد. در نتیجه، رمپ های منفی جلوتر از چرخ های جلو یکپارچه شدند تا نیروی رو به پایین خودرو به حداکثر برسد.

انحنای سطوح بدنه به گونه‌ای طراحی شده است که در چرخ‌های جلو و جناغ‌های جناغی صاف باشد و بدین ترتیب میزان هوای ورودی به چرخ‌چرخ را تا حد امکان محدود می‌کند. برای این منظور یک فلپ کوچک نصب شده بر روی استخوان جناغی تعلیق پایینی است.

مناطق کم فشاری که به طور طبیعی در پشت چرخ‌های جلو رخ می‌دهند برای ایجاد دو ناحیه تخلیه استفاده می‌شوند که با کاهش فشار بیش از حد در محفظه موتور و کاهش نیروی کشش، کارایی توده‌های تابشی را افزایش می‌دهند.

طراحی دیفیوزر عقب یک بار دیگر نتیجه بهینه سازی عمیق است که عمدتاً بر روی هم افزایی بین خود دیفیوزر، بدنه بالایی و سپر عقب متمرکز شده است. جریان هوایی که به دیفیوزر برخورد می کند به تدریج گسترش یافته و کنترل می شود. در پایان این انبساط، یک هولدر ظریف جریان را پس از فشرده سازی مجدد کمی جدا می کند. این کار راندمان سیستم را افزایش می دهد و به طور همزمان استخراج هوای گرم را از ناحیه اطراف جعبه دنده و محفظه های سیستم اگزوز به حداکثر می رساند. Purosangue برف پاک کن عقب ندارد، بنابراین صفحه عقب با جریان هوا در امتداد سطوح شیشه ای در عقب تمیز می شود.

سطح پایینی اسپویلر معلق منحنی است تا جریان هوا در سرعت مناسب باشد و آن را به سمت صفحه عقب هدایت کند. دو جفت مولد گرداب در هر انتهای سطح زیرین اسپویلر وجود دارد که یکنواختی شستشو را بهینه می کند. اینها گردابی طبیعی ناشی از ستون C را خنثی می کنند و همچنین با شکل خاص خود صفحه عقب هم افزایی دارند.

محل نامتعارف چراغ های جلو، ایجاد دو ورودی هوا در بالا و پایین DRL را ممکن می کرد. قسمت بالایی برای هدایت هوا به سیستم دمیده پیچیده استفاده می شود که در زیر پل هوایی جلویی دریچه می شود. از طرف دیگر، قسمت پایینی برای هدایت هوا به سیستم خنک کننده ترمز استفاده می شود. طراحی سطوح بیرونی عمودی هر دو ورودی هوا شامل یک هواگیر است که مقدار هوای هدایت شده از طریق آنها را به حداکثر می رساند.

پایین تر، ورودی های توده های تابشی هستند. از جلو، رادیاتور سمت راست رادیاتور دمپرهای فعال است که راحتی فوق العاده سرنشینان را حتی در سطوح بسیار ناهموار تضمین می کند، در حالی که سمت چپ هوا را به رادیاتور برای مدار واحد انتقال نیرو (PTU) تغذیه می کند. دیفرانسیل الکترونیکی بردار گشتاور در نهایت، ورودی مرکزی، هم کندانسور مدار تهویه مطبوع را خنک می‌کند تا دمای کابین راحت و بهینه را تضمین کند و هم رادیاتورهای روغن و مایع خنک‌کننده نمادین V12 با تنفس طبیعی.

پویایی خودرو فراری Purosangue

توسعه عملکرد پویای Purosangue بر ایجاد خودرویی کاملاً بی‌سابقه در صحنه جهانی متمرکز بود: مدلی که استانداردهای کاربری و راحتی را ارائه می‌کند که آن را در صدر بازار قرار می‌دهد و همچنین دینامیک و عملکرد خودروی فراری را ارائه می‌کند. همتراز با بقیه محدوده فراری Purosangue دارای یک سیستم منحصر به فرد و نوآورانه است که اولین بار در جهان است: فناوری تعلیق فعال فراری که توسط سیستم True Active Spool Valve (TASV) Multimatic فعال شده است.

در مقایسه با سایر راه حل های موجود در بازار، این معماری سیستم تعلیق جدید مزایای بی شماری را با ترکیب محرک موتور الکتریکی با یک اسپو با دقت بالا ارائه می کند. هوای عبوری از زیر بال روی کاپوت به صورت موضعی انرژی می‌گیرد تا تأثیر منفی گرداب در پایه شیشه جلو را کاهش دهد و جریان را تسریع کند تا مقدار هوای تخلیه شده از دریچه پنهان شده توسط پل هوایی افزایش یابد. بخشی از یک سیستم پیچیده از مجاری هوا که توسط ورودی واقع در بالای چراغ های جلو تغذیه می شود.

این توده هوا به سمت چرخ چرخ جلو هدایت می شود. این جریان‌هایی که از جلوی خودرو می‌آیند به طور طبیعی از طریق لوورهای بالای محفظه چرخ جلو تخلیه می‌شوند و سپس به داخل محفظه موتور ادامه می‌دهند تا به دریچه زیر پل هوایی برسند. به طور مشابه، برای کاهش فشار بیش از حد در داخل محفظه چرخ عقب، یک دریچه درست در زیر چراغ‌های عقب (در ناحیه مکش طبیعی) اضافه شده است که از مجرای داخل چرخ‌چرخ عقب منتهی می‌شود.

یک کانال دمیده از قسمت پایین سپر جلو به سمت زیر بدنه، مناطق تحت فشار طبیعی روی سپر جلو را کاهش می دهد، و مقدار هوای هدایت شده به سمت زیر بدنه را به حداکثر می رساند، عنصری که قبلاً در فراری های دیگر استفاده شده است. با این حال، در این مورد، کاربرد متفاوتی دارد: جریان پرانرژی که در امتداد زیر بدنه توسط ناحیه دمیده شده هدایت می شود، با سطوح زیر بدنه که به طور خاص برای ایجاد مکش در نزدیکی نقطه تخلیه رادیاتورهای مرکزی در زیر بدنه جلویی طراحی شده اند، برخورد می کند.

این امر خنک‌سازی توده‌های تشعشعی مرکزی را تا حد امکان به حداکثر می‌رساند و همچنین امکان طراحی ورودی رادیاتور بسیار کوچک‌تری را فراهم می‌کند. فاصله بالاتر Purosangue از زمین به این معنی است که ناحیه در معرض چرخ ها نقش مهمی در کشش دارد: در نتیجه، رمپ های منفی جلوتر از چرخ های جلو یکپارچه شدند تا نیروی رو به پایین خودرو به حداکثر برسد.

انحنای سطوح بدنه به گونه‌ای طراحی شده است که در چرخ‌های جلو و جناغ‌های جناغی صاف باشد و بدین ترتیب میزان هوای ورودی به چرخ‌چرخ را تا حد امکان محدود می‌کند. برای این منظور یک فلپ کوچک نصب شده بر روی استخوان جناغی تعلیق پایینی است. مناطق کم فشاری که به طور طبیعی در پشت چرخ‌های جلو رخ می‌دهند برای ایجاد دو ناحیه تخلیه استفاده می‌شوند که با کاهش فشار بیش از حد در محفظه موتور و کاهش نیروی کشش، کارایی توده‌های تابشی را افزایش می‌دهند.

طراحی دیفیوزر عقب یک بار دیگر نتیجه بهینه سازی عمیق است که عمدتاً بر روی هم افزایی بین خود دیفیوزر، بدنه بالایی و سپر عقب متمرکز شده است. جریان هوایی که به دیفیوزر برخورد می کند به تدریج گسترش یافته و کنترل می شود. در پایان این انبساط، یک ولدر ظریف جریان را پس از فشرده سازی مجدد کمی جدا می کند. این کار راندمان سیستم را افزایش می دهد و به طور همزمان استخراج هوای گرم را از ناحیه اطراف جعبه دنده و محفظه های سیستم اگزوز به حداکثر می رساند.

Purosangue برف پاک کن عقب ندارد، بنابراین صفحه عقب با جریان هوا در امتداد سطوح شیشه ای در عقب تمیز می شود. سطح پایینی اسپویلر معلق منحنی است تا جریان هوا در سرعت مناسب باشد و آن را به سمت صفحه عقب هدایت کند. دو جفت مولد گرداب در هر انتهای سطح زیرین اسپویلر وجود دارد که یکنواختی شستشو را بهینه می کند. اینها گردابی طبیعی ناشی از ستون C را خنثی می کنند و همچنین با شکل خاص خود صفحه عقب هم افزایی دارند.

محل نامتعارف چراغ های جلو، ایجاد دو ورودی هوا در بالا و پایین DRL را ممکن می کرد. قسمت بالایی برای هدایت هوا به سیستم دمیده پیچیده استفاده می شود که در زیر پل هوایی جلویی دریچه می شود. از طرف دیگر، قسمت پایینی برای هدایت هوا به سیستم خنک کننده ترمز استفاده می شود. طراحی سطوح بیرونی عمودی هر دو ورودی هوا شامل یک هواگیر است که مقدار هوای هدایت شده از طریق آنها را به حداکثر می رساند.

پایین تر، ورودی های توده های تابشی هستند. از جلو، رادیاتور سمت راست رادیاتور دمپرهای فعال است که راحتی فوق العاده سرنشینان را حتی در سطوح بسیار ناهموار تضمین می کند، در حالی که سمت چپ هوا را به رادیاتور برای مدار واحد انتقال نیرو (PTU) تغذیه می کند. دیفرانسیل الکترونیکی بردار گشتاور در نهایت، ورودی مرکزی، هم کندانسور مدار تهویه مطبوع را خنک می‌کند تا دمای کابین راحت و بهینه را تضمین کند و هم رادیاتورهای روغن و مایع خنک‌کننده نمادین V12 با تنفس طبیعی.

دمپر هیدرولیک شیر اول به یک سیستم کاملاً یکپارچه. موتور الکتریکی تضمین می کند که بدنه و چرخ ها می توانند به طور فعال با قدرت بیشتر و در فرکانس های بالاتر نسبت به سیستم های تطبیقی یا نیمه فعال سنتی کنترل شوند.

یکی از مزیت‌های سیستم تعلیق فعال فراری سرعتی است که در آن محرک‌های موتور 48 ولتی TASV در جهت حرکت دمپر نیرو اعمال می‌کنند. موتور الکتریکی سه فاز براشلس با چگالی بالا برای این کاربرد توسط فراری ساخته شده است. این موتور از فناوری سیم پیچی استاتور “بدون شکاف” برای به حداقل رساندن ابعاد شعاعی و به حداکثر رساندن چگالی توان استفاده می کند. از نقطه نظر مکانیکی، نیروی موتور به روشی جدید از طریق یک پیچ توپ دو سرب که مستقیماً به میله پیستون دمپر هیدرولیک متصل است، منتقل می شود که پاسخ فرکانس بالا را امکان پذیر می کند و اصطکاک، اینرسی و فضای بسته را کاهش می دهد.

سیستم تعلیق فعال از شتاب‌سنج‌ها و سنسورهای موقعیت در هر گوشه تعلیق استفاده می‌کند و با کنترل لغزش جانبی (SSC) 8.0 و سنسور 6w-CDS ارتباط برقرار می‌کند. منطق کنترل اختصاصی فراری، همراه با دمپرهای TASV عرضه شده توسط Multimatic، به صورت الکترونیکی تمامی عناصر عملکرد سیستم تعلیق کاملا فعال را مدیریت می کند.

این فناوری به لطف توزیع متغیر و مستمر سفتی رول و مرکز رول پایین (تا 10 میلی‌متر کاهش می‌یابد)، حداکثر عملکرد در پیچ‌ها را بهینه می‌کند تا به نفع نیروی جانبی وارد بر لاستیک‌ها و تعادل بین بیش از حد و کم فرمانی باشد. کنترل فرکانس بالا هم حرکت بدن و هم حرکت چرخ را تنظیم می کند، در نتیجه چرخش و گام را کاهش می دهد و همچنین ناهنجاری های سطح جاده را جذب می کند.

علاوه بر فناوری تعلیق فعال، Purosangue مجهز به نسل جدید سیستم تعلیق نیمه مجازی جلویی با استخوان جناغی بلند است که در آن قسمت پایین جناغی دارای دو نقطه اتصال بر روی حامل توپی است. این راه حل به این معنی است که نقطه اتصال مجازی پایه پایه پایین ایجاد شده توسط دو بازو بسیار نزدیک به مرکز چرخ است، در نتیجه شعاع اسکرابی، یعنی فاصله بین نقطه تقاطع امتداد محور پایه پایه و مرکز لاستیک را به شدت کاهش می دهد. پچ تماس در سطح زمین این باعث می شود که فرمان کمتر به بی نظمی های جاده و ترمزگیری حساس شود.

Purosangue مجهز به کنترلر جدید ABS ‘evo’ است که با Bosch® طراحی شده و با سیستم ترمز با سیم که برای اولین بار در 296 GTB عرضه شد، یکپارچه شده است. برای Purosangue عملکرد آن برای مقابله با سطوح کم چسبندگی و در تمام تنظیمات Manettino توسعه یافته است، بنابراین عملکرد و تکرارپذیری را در همه شرایط جاده بهینه می کند.

این کنترلر جدید از اطلاعات کنترل پایداری الکترونیکی (ESC) برای تخمین دقیق تر سرعت خودرو به منظور تعیین هدف لغزش برای چهار چرخ تحت ترمز استفاده می کند. این دقت بهبود یافته به این معنی است که از نیروی طولی چهار لاستیک بهتر می توان استفاده کرد، در حالی که تخمین دقیق تر همچنین به این معنی است که تکرارپذیری مانور در اطراف مقدار هدف آن را می توان به حداکثر رساند و پراکندگی را به دلیل تغییرات طبیعی ناشی از، به عنوان مثال، با شرایط آسفالت سیستم تخمین چسبندگی مبتنی بر EPS که در اصل برای 296 GTB توسعه یافته بود، برای رانندگی در برف یا سایر سطوح با چسبندگی کم نیز طراحی شده است.

با استفاده از داده های موجود در ECU و زاویه لغزش محاسبه شده توسط SSC 8.0، منطق می تواند سطح چسبندگی بین قسمت تماس لاستیک و جاده را در هنگام ورودی های فرمان محاسبه کند. این یک تخمین دقیق را حتی در زمانی که خودرو روی حد مجاز رانده نمی‌شود، فراهم می‌کند، بنابراین عملکرد خودآموز گرفتن سریع‌تر و تخمین چسبندگی در همه شرایط گرفتن دقیق‌تر می‌شود.

در Purosangue، سیستم 4RM-S توسعه یافته برای GTC4Lusso بیشتر تکامل یافته است و اکنون وارث نوآوری های ایجاد شده در منطق کنترل توسعه یافته برای سیستم 4WD SF90 Stradale، همراه با 4WS مستقل جدید که در 812 Competizione دیده می شود. بنابراین مدیریت انحراف در پیچ ها هنگام شتاب گیری با ترکیبی از بردار گشتاور در محور جلو، توزیع گشتاور به لاستیک های عقب توسط E-Diff و تولید نیروی جانبی توسط 4WS بهینه می شود. مدیریت الکترونیکی جدید افزایش قابل توجهی در عملکرد در رابطه با دقت کنترل موقعیت هر یک از محرک‌ها، زمان پاسخ سریع‌تر محور و در نتیجه بهبود دقت نیروی جانبی ایجاد شده ارائه می‌کند.

تمام فناوری‌های فوق در نسخه 8.0 کنترل زاویه لغزش جانبی گنجانده شده‌اند که یک زبان مشترک را برای همه کنترل‌کننده‌ها تغذیه می‌کند تا بهترین راه برای به حداکثر رساندن عملکرد را شناسایی کند. SSC 8.0 در واقع تمامی کنترل های خودرو (فرمان، کشش و کنترل عمودی) فعال در هر چهار گوشه خودرو را ادغام می کند و یک هم افزایی طبیعی با ABS evo جدید ایجاد می کند.

تاکید ویژه ای بر شاخص های طولی عینی جدید هیجانات رانندگی خاص برای اهداف عملکرد Purosangue شده است. در کنار شتاب سنتی به طور مداوم در حال افزایشارقام و زمان پاسخ‌دهی کاهش یافته، شتاب در دنده در حالت دستی برای تأکید بر خاصیت ارتجاعی و بلند شدن فوق‌العاده که قطعاً منحصر به فرد Purosangue است، بهبود یافته است.

Purosangue از پتانسیل DCT 8 سرعته جدید از همه زوایا استفاده می کند: مکانیکی، قدرتی و کنترلی. نسبت ها مانند SF90 Stradale و 296 GTB است. با لاستیک‌های بزرگ‌تر، این راه‌حل نسبت‌های کوتاه‌تری نسبت به لاستیک‌های قبلی فراری 4 نفره را به نفع عملکرد پیشروتر در هنگام شتاب می‌دهد. دنده هشتم برای تجربه ای آرام تر در رانندگی در مسافت های طولانی طراحی شده است.

کنترل نرم افزاری گیربکس هم از نظر محتویات عملکرد (کاهش زمان تعویض دنده بالا و پایین حدود 18 درصد) و هم از عملکرد “Sailing” که به موتور و گیربکس اجازه می دهد تا به طور خودکار جدا شوند تا نرمی بیشتر در شرایط رانندگی که کشش وجود دارد را تضمین کند. مورد نیاز نیست (و بنابراین تحت ترمز). استراتژی‌های Manettino Purosangue نیز مطابق با مشخصات پروژه دوباره طراحی شدند.

Purosangue مجموعه ای چشمگیر از ویژگی های کمک راننده (ADAS) را به صورت استاندارد ارائه می دهد که بسیاری از آنها با همکاری Bosch® توسعه یافته اند، از جمله کروز کنترل تطبیقی (ACC)، سیستم ترمز اضطراری خودکار (AEB)، نور بالای خودکار (HBA/HBAM). )، هشدار خروج از خط (LDW)، کمک حفظ خطوط (LKA)، تشخیص نقطه کور (BSD)، هشدار ترافیک متقاطع عقب (RCTA)، تشخیص علائم ترافیکی (TSR)، خواب آلودگی و توجه راننده (DDA)، و دید عقب دوربین پارکینگ (NSW).

عملکردی که برای اولین بار در فراری در دسترس قرار می گیرد، HDC (کنترل فرود از تپه) است که به راننده کمک می کند تا سرعت خودرو را که روی داشبورد نشان داده شده است، در سراشیبی های شیب دار حفظ و کنترل کند. هنگامی که HDC فعال می شود، سیستم ترمز را کنترل می کند تا تضمین کند که سرعت خودرو از سرعت تنظیم شده روی نمایشگر تجاوز نمی کند. با این حال، می توان آن را به صورت دستی با استفاده از پدال گاز لغو کرد.

طراحی کلی بدنه فراری Purosangue

فراری Purosangue بخش جدیدی از بازار را ایجاد کرده است که در آن اسب پرانشینگ مرزهای کاملاً بی سابقه جدیدی را باز می کند. Purosangue به لطف معماری مدرن منحصر به فرد خود، خودرویی همه کاره است که راحتی بی نظیر را با عملکرد و لذت رانندگی فراری ترکیب می کند. ترجمه DNA اسب پرانسینگ به خودرویی که نه تنها برای مارانلو، بلکه برای کل دنیای خودرو نوآورانه است، برای مرکز استایلینگ فراری به ریاست فلاویو مانزونی چالشی بزرگ اما هیجان انگیز بود.

نام Purosangue به زیبایی معماری خودرو را توصیف می کند. نمای بیرونی براق و ورزشی آن، آن را از سایر خودروهای چهار در و چهار نفره موجود در بازار متمایز می‌کند و V12 تنفس طبیعی در وسط جلو با کابینی بسیار راحت، مجلل و جادار و بی‌عیب و نقص ترکیب می‌شود. این نه تنها یک خودروی فوق‌العاده سریع و چابک نیست، بلکه فضایی را در داخل هواپیما برای اطمینان از راحتی استثنایی برای هر چهار سرنشین فراهم می‌کند.

طراحی بیرونی فراری Purosangue

بدنه فراری Purosangue به طرز ماهرانه ای حجاری و تراشیده شده است تا شکل منحصر به فرد خود را ایجاد کند. این طراحی دارای دو سطح مجزا و متمایز است: زیر بدنه فنی پایین تر و بالاتنه با شکوه سینوسی و با ابهت. این تقسیم‌بندی با این واقعیت تأکید می‌کند که به نظر می‌رسد حجم بالایی روی طاقچه‌ها شناور است.

علیرغم این واقعیت که حجم‌های Purosangue نسبت به قوی‌ترین خودروهای اسپرت فراری با ابهت‌تر هستند، شیوه‌ای که با ارتفاع از نظر سبک استفاده می‌شود، تصوری از سبکی کلی ایجاد می‌کند. در همان زمان، برای اینکه Purosangue یک موضع قدرتمند از خود نشان دهد، مرکز طراحی فراری تصمیم گرفت تا فرم‌های جسورانه اصلی را بسازد.

فرم فراری Purosangue به عنوان مجسمه ای در نظر گرفته شد که پیشرفت آیرودینامیکی خیره کننده آن را به نمایش می گذارد و آن را افزایش می دهد. شواهد فیزیکی این امر در جزئیات مختلف از جمله، به عنوان مثال، اثر پانتونی پل هوایی بین جلو و جناحین نهفته است. تک تک عناصر هوا به عنوان فرصتی برای تقویت بیشتر آن ظاهر مجسمه‌سازی اصلی دیده می‌شد که بر پیام سبک خودرو تأکید می‌کرد. مفهوم سبکی و جمع و جور بودن نیز با ویژگی‌های آن که توسط بال‌های عقبی با ابهت تاکید شده بود، به کار می‌رفت که به شکل ظاهری خودرو نسبت‌های منحصر به فرد خود را می‌داد.

جلوی خودرو به طور یکپارچه به سمت پهلوها برمی گردد و در سطوح مختلف توسعه می یابد و زبانی پویا و افقی ایجاد می کند. Purosangue جلوپنجره ندارد – این جلوپنجره با یک جلوپنجره معلق در قسمت پایینی جایگزین شده است که زیبایی فنی تری ارائه می دهد.

دو پوسته یک دیسک معلق با شکافی ایجاد می کنند که دوربین و سنسورهای پارک را در خود جای داده است، به طوری که آنها به طور یکپارچه در شکل خودرو ادغام می شوند. در هر طرف کاپوت، دوربین‌های DLR قرار دارند که بین دو جفت ورودی هوا قرار گرفته‌اند که در قسمت بالایی پهلوها قرار می‌گیرند و بر تم استایل تأکید می‌کنند. نتیجه این است که طراحی جلوی Purosangue به جای چراغ‌های جلو، توسط کانال‌های هوای دمیده تسلط دارد. بخش بالایی دیسک توسط یک عنصر متشکل از یک منطقه مرکزی که رادیاتور موتور و دو را خنک می کند پشتیبانی می شود.

o بخش های جانبی که شکاف مرکزی را احاطه کرده اند. بالای پوشش فنی مشبک رادیاتور، کاپوت حجاری شده بلند گسترش یافته و با ماهیچه های گرد شده به آرامی که به سطوح پروفیل بال می روند، موج می زند. این پل های هوایی حسی از تداوم بین کاپوت و پهلوها ایجاد می کند.

تم ایربریج پهلوها را مشخص می‌کند، زیرا فرم در امتداد کناره کشیده می‌شود و به تم اصلی استایل تبدیل می‌شود و شکلی دو وجهی ایجاد می‌کند که به عضله پشتی خیره کننده ختم می‌شود. تریم چرخ‌دار، پوست دوم Purosangue را در زیر بدنه نشان می‌دهد. عناصر عملکردی و فنی به لایه بصری دوم تبدیل می شوند و این تصور تقریباً یک کوپه شناور را ایجاد می کند. هنگامی که درهای جلو و عقب با هم باز می شوند، به لطف کار دقیقی که برای جمع و جور نگه داشتن نسبت سقف انجام شده است، فضای داخلی بزرگتر از تصور به نظر می رسد.

ماهیچه های عقب به سمت دم فرو می روند، جایی که یک خط برش افقی چراغ های عقب را در نوک خود قرار می دهد. در زیر دومی، دو اسکوپ به دو دریچه همگرا می شوند. یک دیفیوزر خیره‌کننده و بال‌های بزرگ عقب با هم ترکیب می‌شوند تا دم را به‌طور چشمگیری عریض جلوه دهند و کابین اسپرتی که بیش از این حجم کم قرار دارد. ابعاد جمع و جور آن برای ایجاد یک یاتاقان اسپرت بدون فدا کردن فضا و راحتی سرنشینان بسیار مهم بود. مشخصات کابین با شیشه جلوی مایل و قوس‌های ستون‌های A که به داخل اسپویلر عقب جریان می‌یابند، مشخص می‌شود که دو تاج بسیار متمایز هستند، موضوعی که بر روی صفحه‌نمایش عقب کشیده می‌شود.

چرخ‌های آهنگری خاص برای Purosangue بر اساس همان مفهوم هوا در SF90 Stradale طراحی شده‌اند که در آن عناصر شعاعی در کانال بیرونی استخراج هوای گرم از چرخ‌گرد را تسهیل می‌کنند. این زائده‌های هوا از سطوح سه‌بعدی بیرون می‌آیند و با یک روکش الماس زیبا برجسته می‌شوند.

طراحی داخلی و کابین فراری Purosangue

کابین فراری Purosangue نیاز به طراحی کاملاً دقیق از فضا و مبلمان و همچنین انتخاب دقیق مواد مورد استفاده برای ارائه فضای بی‌سابقه سرنشینان و راحتی برای یک فراری چهار نفره داشت. کابین به نظر می رسد و مانند یک سالن بسیار زیبا و اسپرت است. هنگامی که درها باز می شوند، فضای بسیار سخاوتمندانه ای نمایان می شود. به همان اندازه غافلگیرکننده، لوکس پیچیده داخلی است که حس ظرافت و مدرنیته را القا می کند. زبان‌های طراحی مدرن به‌طور هماهنگ با زیبایی‌شناسی خودروهای اسپرت GT فراری ترکیب می‌شوند. همه فرم ها عمدا فشرده هستند تا هم فضای موجود و هم ارگونومی آن را بهینه کنند.

کابین راننده فراری Purosangue از SF90 Stradale الهام گرفته شده است و تقریباً دقیقاً در سمت سرنشین منعکس شده است. این احساس بی نظیری از درگیری عاطفی را برای سرنشین جلو ایجاد می کند، با کمک و حمایت یک صفحه نمایش 10.2 اینچی که تمام اطلاعات مورد نیاز برای کمک به آنها را در تجربه رانندگی فراهم می کند. Purosangue دارای رابط کاملا دیجیتالی است که قبلاً برای بقیه موارد استفاده شده است. دامنه.

معماری داخلی Purosangue بر اساس مفهوم داشبورد کابین خلبان دوگانه است که در عقب خودرو گسترش یافته و تکرار شده است و چهار ناحیه کاملاً متمایز از نظر عملکرد، حجم، مواد و رنگ‌ها ایجاد کرده است. این اصل ترکیب کابین را هدایت می کند که به صورت افقی و یکپارچه بین اثاثیه ایجاد می شود و فضا را بزرگتر نشان می دهد و حجم ها را سبک و پویا نگه می دارد.

فرم های پوششی به سمت مرکز و در آغوش گرفتن سرنشینان همگرا می شوند و از طریق گفتگو بین حجم های روکش دار و نواحی فنی کاربردی، بر مفهوم کابین خلبان دوگانه هم در جلو و هم در عقب تاکید می کنند. کنترل‌های مربوط به راحتی روی یک رابط چرخشی مخفیگاه در بخش مرکزی داشبورد قرار دارند و سرنشینان عقب از طریق رابط چرخشی دوم به عملکردهای مشابه دسترسی دارند.

این تونل که دارای تزئینات لوکس است، با یک عنصر ساختاری Y شکل ترکیب شده است که توسط دروازه فلزی تعویض دنده تسلط دارد. عناصر کمتر آشکار اما به همان اندازه خوب طراحی شده اند دکمه های بالابر پنجره، نگهدارنده لیوان دوتایی نسبتا زیبا از شیشه و محفظه کلید ترکیب شده با منطقه شارژ دستگاه بی سیم. قسمت پایینی دارای محفظه های عجیب و غریب کوچکی است و به لطف رنگ ها و مواد آن، حس تداوم یکپارچه با کف را ایجاد می کند. عناصر گسترش کابین خلبان، از شکل نمادین پوسته، قدرتمندترین سیستم صوتی ارائه شده توسط فراری را ادغام و برجسته می کند. قسمت‌های روکش‌دار با تمرکز بر راحتی، دسته‌های درب و دسته‌های درب را یکپارچه می‌کنند.

برای اولین بار در تاریخ فراری، کابین دارای چهار صندلی جداگانه و قابل تنظیم مستقل است. ادغام اجزای متمرکز بر راحتی، استفاده از فوم‌های با چگالی متغیر و سیستم تعلیق جدید به این معنی است که Purosangue راحتی بی‌سابقه‌ای را برای سرنشینان ارائه می‌کند و طرحی را ارائه می‌دهد که اسپرت و ظرافت معمول زبان طراحی فراری را به نمایش می‌گذارد. گرمکن صندلی‌های عقب را می‌توان به‌طور مستقل تنظیم و خم کرد. هنگامی که به طور کامل به جلو حرکت می کنند، آنها ظرفیت بار Purosangue را به میزان قابل توجهی افزایش دهید.

دنبال تجمل گرایی فراری برای لحظه ای آن را از مسئولیت های زیست محیطی و پایداری خود منحرف نکرد. مواد پایدار به طور گسترده در سراسر Purosangue مورد استفاده قرار گرفته‌اند که امکان ترکیب‌های جدید را باز می‌کند. در واقع، 85 درصد از تریم پرتاب این خودرو به طور پایدار تولید شد. پوشش سقف پارچه ای پلی استر بازیافتی است، فرش از پلی آمید بازیافت شده از تورهای ماهیگیری بازیابی شده از اقیانوس ها و Alcantara جدید ساخته شده است، همچنین از پلی استر بازیافتی گرفته شده است.

در واقع، Purosangue اولین خودرو در جهان است که از این نسخه ویژه Alcantara ساخته شده از 68٪ پلی استر بازیافتی پس از مصرف استفاده می کند. برای این نسخه از مواد، آلکانترا گواهینامه استاندارد ادعای بازیافتی (RCS) را از ICEA، یک استاندارد بین المللی پیشرو که مواد بازیافتی را تأیید می کند و آن را از منبع تا محصول نهایی ردیابی می کند، دریافت کرد.

به جای فرش یا چرم سنتی که برای کوتاه کردن کف استفاده می‌شود، صاحبان می‌توانند پارچه‌ای با استحکام بالا که در یونیفرم‌های نظامی استفاده می‌شود، به دلیل استحکام و دوام استثنایی آن انتخاب کنند. چرم نیمه آنیلین قهوه ای تیره جدید بسیار زیبا و امروزی نیز معرفی شده است. در نهایت، تریم اسپرت با بافت فیبر کربنی جدید اختیاری که سیم مسی بسیار ظریف را با هم ادغام می‌کند، برداشتی بسیار پیچیده از فیبر کربن سنتی را ارائه می‌دهد.

Burmester® 3D High-End Surround Sound System نیز به عنوان تجهیزات استاندارد در خودروهای فراری به کار گرفته می شود. این سیستم صوتی عملکرد نهایی را از فرکانس های پایین تا بالا ارائه می دهد که با فناوری های نوآورانه به دست می آید. توییتر نواری برای اولین بار در هر خودروی تولیدی ظاهر می‌شود و ساب ووفر در کابینت بسته خود قرار می‌گیرد تا وضوح، قدرت و سرعت بیس نهایی همراه با فرکانس‌های خیره‌کننده کم داشته باشد. صدای سه‌بعدی، به‌علاوه پیش‌تنظیم‌های اضافی، تجربه‌ای فراگیر، هیجان‌انگیز و با کیفیت بالا را ارائه می‌دهد که منعکس‌کننده شخصیت منحصربه‌فرد خودرو و در نتیجه ماهیت شاهکارهای خودرویی تولید شده در مارانلو است.

در میان رنگ های پرتاب، Nero Purosangue به طور خاص برای این خودرو با استفاده از رنگدانه هایی ساخته شده است که در شرایط نوری خاص، بازتاب های قرمز بسیار شدیدی ایجاد می کند که به زیبایی حجم خودرو را افزایش می دهد.

تجهیزات سفارشی و شخصی سازی فراری Purosangue

فراری Purosangue طیف گسترده‌ای از محتوای اختیاری و انتخاب‌های شخصی‌سازی را ارائه می‌دهد که به هر مالک اجازه می‌دهد تعادل کاملی بین راحتی و عملکرد برقرار کند. جدای از طیف عظیمی از رنگ‌های بیرونی و داخلی، از جمله برخی از رنگ‌های خاص این مدل، راه‌حل‌های نوآورانه دیگری نیز معرفی شده‌اند که برای طیف فراری یا در واقع در کل بازار جدید هستند.

در فراری ابتدا، به مالکان این فرصت داده می‌شود که سقف خودروی خود را شخصی‌سازی کنند: آن‌ها می‌توانند سقف شیشه‌ای الکتروکرومیک تمام قد را به جای نسخه فیبر کربنی که به صورت استاندارد ارائه می‌شود، انتخاب کنند. شیشه در سطح پایینی خود با یک فیلم حساس به الکترو پوشانده شده است. هنگامی که یک جریان الکتریکی کوچک از فیلم عبور می کند، سطح رنگ آن را تغییر می دهد تا کابین را با نور خورشید پر کند یا در صورت لزوم سایه ایجاد کند. صندلی‌های جلو ماساژور دارای 10 کیسه هوا هستند که با انتخاب پنج نوع ماساژ مختلف و سه سطح شدت، ماساژ آرامش‌بخش و هدفمندی را ارائه می‌دهند.

Purosangue برای اولین بار در سری فراری، یک سنسور کیفیت هوا نیز دارد که می تواند هوای خارج از خودرو را بررسی کند و کیفیت داخل کابین را با کنترل هوشمند چرخش هوا و استفاده از فیلترهایی که می تواند از ذرات تا PM2.5 جلوگیری کند، بهبود بخشد. از ورود به ماشین برای اولین بار این خودرو به صورت استاندارد با سیستم‌های Android Auto و Apple CarPlay سازگاری دارد. اینها جایگزین سیستم ناوبری داخلی سنتی می شوند.

گارانتی 7 ساله فراری Purosangue

استانداردهای کیفیت بی‌نظیر فراری و تمرکز فزاینده بر خدمات مشتری، زیربنای برنامه هفت ساله تعمیر و نگهداری ارائه شده با Purosangue است. در کل محدوده موجود است، دومی کلیه تعمیرات منظم را برای هفت سال اول عمر خودرو فراری Purosangue پوشش می دهد. این برنامه تعمیر و نگهداری برنامه‌ریزی‌شده برای فراری یک سرویس انحصاری است که به مشتریان این امکان را می‌دهد که مطمئن شوند خودروی آنها در طول سال‌ها در اوج عملکرد و ایمنی نگه داشته می‌شود. این سرویس بسیار ویژه برای دارندگان فراری‌های پیش‌فرض نیز در دسترس است.

تعمیر و نگهداری منظم (در فواصل زمانی 20000 کیلومتر یا یک بار در سال بدون محدودیت مسافت پیموده شده)، قطعات یدکی اصلی و بررسی های دقیق توسط کارکنانی که مستقیماً در مرکز آموزشی فراری در مارانلو آموزش دیده اند و با استفاده از مدرن ترین ابزارهای تشخیصی، تنها بخشی از مزیت های اصلی هستند. برنامه تعمیر و نگهداری این سرویس در تمام بازارهای سراسر جهان و از تمام نمایندگی‌های شبکه رسمی نمایندگی در دسترس است.

برنامه تعمیر و نگهداری واقعی، طیف گسترده ای از خدمات پس از فروش ارائه شده توسط فراری را برای پاسخگویی به نیازهای مشتریانی که مایل به حفظ عملکرد و برتری هستند، گسترش می دهد. ll ماشین های ساخته شده در مارانلو.

مشخصات فنی فراری Purosangue

پیشرانه فراری Purosangue

نوع: وی 12 با زاویه 65 درجه

حجم کلی: 6496 سی سی

سوراخ و کورس: 94 میلی متر در 78 میلی متر

حداکثر توان خروجی: 725 cv @ 7750 دور در دقیقه

حداکثر گشتاور: 716 نیوتن متر در 6250 دور در دقیقه

حداکثر دور: 8250 دور در دقیقه

نسبت تراکم: 13.6:1

توان خروجی ویژه: 111 cv/l


ابعاد و وزن فراری Purosangue

طول: 4973 میلی متر

عرض: 2028 میلی متر

ارتفاع: 1589 میلی متر

فاصله بین دو محور: 3018 میلی متر

مسیر جلو: 1737 میلی متر

مسیر عقب: 1720 میلی متر

وزن خشک: 2033 کیلوگرم

نسبت خشک/قدرت: 2.80 کیلوگرم بر cv

توزیع وزن: 49% جلو / 51% عقب

ظرفیت مخزن سوخت: 100 لیتر

ظرفیت صندوق عقب: 473 لیتر


لاستیک و چرخ فراری Purosangue

جلو: 255/35 R22 J9.0

عقب: 315/30 R23 J11.0


ترمز فراری Purosangue

جلو: 398 x 38 میلی متر

عقب: 380 x 34 میلی متر

گیربکس و گیربکس

8 سرعته F1 DCT

کنترل های الکترونیکی

SSC 8.0: 4RM-S evo، فناوری تعلیق فعال فراری، F1-Trac، ABS ‘EVO’ with Grip Estimation 2.0، ECS


کارایی فراری Purosangue

حداکثر سرعت: > 310 کیلومتر بر ساعت

0-100 کیلومتر بر ساعت: 3.3 ثانیه

0-200 کیلومتر در ساعت: 10.6 ثانیه

100-0 کیلومتر بر ساعت: 32.8 متر

200-0 کیلومتر بر ساعت: 129 متر

اطلاعات بیشتر

این مقاله مفید بود؟

لطفاً با ستاره دادن و نظراتتان ما را خوشحال کنید.

4.7/5 - (27 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 دیدگاه دربارهٔ «اصیل همچون فراری پورسانگوئه، شاسی بلند مدرن فراری»

در خبرنامه ما مشترک شوید

و با آخرین به روزرسانی های مقالات در جریان باشید.
هر دو هفته یکبار به رایانامه شما

پیمایش به بالا